OA92AP-22-3TB
Manufacturer Part Number:
OA92AP-22-3TB
Manufacturer/Brand:
Orion Fans
Part of Description:
230VAC 92X25MM
Manufacturer :
Orion Fans
Product Category :
AC Fans
Air Flow :
22.0 CFM (0.616m³/min)
Approval Agency :
cURus, TUV
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Ingress Protection :
Noise :
19.0dB(A)
Operating Temperature :
-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Power (Watts) :
6.00W
Product Status :
Active
RPM :
1900 RPM
Size / Dimension :
Square - 92mm L x 92mm H
Static Pressure :
0.090 in H2O (22.4 Pa)
Termination :
2 Terminals
Voltage - Rated :
230VAC
Weight :
Width :
26.00mm