Q8F1BXXHY24E
Manufacturer Part Number:
Q8F1BXXHY24E
Manufacturer/Brand:
APEM Inc.
Part of Description:
8MM FLSH BLK CHRM HYP YLW 24VDC
Stock Condition:
12
Manufacturer :
APEM Inc.
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Yellow
Lens Color :
Yellow
Lens Size :
9.40mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
250mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.32" (8.13mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
DC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
24V