OA254AP-11-1TB
Manufacturer Part Number:
OA254AP-11-1TB
Part of Description:
FAN AXIAL 254X89MM 115VAC TERM
Air Flow :
547.0 CFM (15.32m³/min)
Approval Agency :
cURus, TUV
Noise :
55.0dB
Operating Temperature :
-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Power (Watts) :
35.00W
RPM :
1650 RPM
Size / Dimension :
Round - 254mm Dia
Static Pressure :
0.390 in H2O (97.1 Pa)
Termination :
2 Terminals
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
4.2 lbs (1.9 kg)
Width :
89.00mm