OA180APL-11-2TB
Manufacturer Part Number:
OA180APL-11-2TB
Manufacturer/Brand:
Orion Fans
Part of Description:
FAN AC 180X65 115V BALL
Stock Condition:
20
Manufacturer :
Orion Fans
Product Category :
AC Fans
Air Flow :
280.0 CFM (7.84m³/min)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV, UR
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Ingress Protection :
Noise :
47.0dB(A)
Operating Temperature :
-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Power (Watts) :
50.0W
Product Status :
Active
RPM :
2200 RPM
Size / Dimension :
Square - 180mm L x 180mm H
Static Pressure :
0.580 in H2O (144.5 Pa)
Termination :
2 Terminals
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
Width :
65.00mm