PM5GDW10.0
Manufacturer Part Number:
PM5GDW10.0
Part of Description:
LED ASSY PNL 5MM GRN DIFF
Current :
30mA
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Product Status :
Active
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 10" (254.00mm)
Viewing Angle :
45°
Voltage :
2.1V