OA172SAP-11-3WB
Manufacturer Part Number:
OA172SAP-11-3WB
Part of Description:
AC FAN 172MM X 51MM
Stock Condition:
18
Air Flow :
115.0 CFM (3.22m³/min)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV, UR
Noise :
33.2dB(A)
Operating Temperature :
-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Power (Watts) :
16.00W
RPM :
1700 RPM
Size / Dimension :
Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Static Pressure :
0.430 in H2O (107.0 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
Width :
51.00mm