OA172SAP-11-2WB
Manufacturer Part Number:
OA172SAP-11-2WB
Part of Description:
AC FAN 172MM X 51MM
Stock Condition:
19
Air Flow :
170.0 CFM (4.76m³/min)
Noise :
39.8dB(A)
Operating Temperature :
-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Power (Watts) :
20.00W
RPM :
2300 RPM
Size / Dimension :
Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Static Pressure :
0.490 in H2O (122.1 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
Width :
51.00mm