YB02WKW01-5F24-JB
Manufacturer Part Number:
YB02WKW01-5F24-JB
Part of Description:
INDICATOR PB RND GRN 24V ILLUM
Current :
10mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
White
Lens Size :
15.00mm Dia
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.63" (16.00mm)
Product Status :
Active
Ratings :
AC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
24V