YB02WKW01-5C24-JC
Manufacturer Part Number:
YB02WKW01-5C24-JC
Part of Description:
INDICATOR PB RND RED 24V ILLUM
Current :
10mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
15.00mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.63" (16.00mm)
Product Status :
Active
Ratings :
AC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
24V