YB02WKW01-5D24-JD
Manufacturer Part Number:
YB02WKW01-5D24-JD
Part of Description:
INDICATOR PB 24V AMB ILL CLR CAP
Current :
10mA
Lamp Color :
Amber
Lens Color :
Amber
Lens Size :
15.00mm Dia
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.63" (16.00mm)
Product Status :
Active
Ratings :
AC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
24V