PM3SRDW10.0
Manufacturer Part Number:
PM3SRDW10.0
Part of Description:
IND PNL MT 3MM RED DIFF LENS
Current :
30mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Lens Size :
3mm, T-1
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
40mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.16" (4.06mm)
Product Status :
Active
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 10" (254.00mm)
Viewing Angle :
40°
Voltage :
1.7V