L16PLT10HWHTGRN
Manufacturer Part Number:
L16PLT10HWHTGRN
Manufacturer/Brand:
E-Switch
Part of Description:
LED PANEL INDICATOR 6V
Manufacturer :
E-Switch
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
White
Lens Color :
Green
Lens Size :
24.00mm x 18.00mm
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.63" (16.00mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
DC
Termination Style :
Solder Lug
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
6V