S18LGXRPQP-808772
Manufacturer Part Number:
S18LGXRPQP-808772
Manufacturer/Brand:
Banner Engineering
Part of Description:
S18 EZ-LIGHT - 18 MM - IP67; TWO
Manufacturer :
Banner Engineering
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
25mA
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Green, Red
Lens Color :
Lens Size :
16.00mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
DC
Termination Style :
Quick Connect
Type :
LED
Viewing Angle :
180°
Voltage :
10V ~ 30V