SF11592A-1092MBL.GN
Manufacturer Part Number:
SF11592A-1092MBL.GN
Part of Description:
FAN AXIAL 91.5X25.5MM 115VAC
Air Flow :
28.0 CFM (0.784m³/min)
Approval Agency :
CE, CUR, TUV, UL
Bearing Type :
Ball
Noise :
33.0dB(A)
Operating Temperature :
Power (Watts) :
6.00W
Product Status :
Active
RPM :
2100 RPM
Size / Dimension :
Square - 91.5mm L x 91.5mm H
Static Pressure :
0.110 in H2O (27.4 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
0.617 lb (280.00 g)
Width :
25.50mm