OA205AP-22-1TB1868
Manufacturer Part Number:
OA205AP-22-1TB1868
Part of Description:
FAN 230AC 205X205X72MM IP68 TERM
Stock Condition:
8
Air Flow :
590.0 CFM (16.52m³/min)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV, UR
Ingress Protection :
IP68 - Dust Tight, Waterproof
Noise :
67.0dB
Operating Temperature :
-22 ~ 176°F (-30 ~ 80°C)
Power (Watts) :
80.0W
RPM :
3000 RPM
Size / Dimension :
Square - 205mm L x 205mm H
Static Pressure :
0.860 in H2O (214.2 Pa)
Termination :
2 Terminals
Voltage - Rated :
230VAC
Weight :
5.2 lbs (2.4 kg)
Width :
72.00mm