W22UNR-120LA-WNLA
- Manufacturer Part Number:
- W22UNR-120LA-WNLA
- Manufacturer/Brand:
- c3controls
- Part of Description:
- 22MM UBDY 120V AR NR LED/LENS
- Stock Condition:
- 156
- Manufacturer :
- c3controls
- Product Category :
- Panel Indicators, Pilot Lights
- Current :
- 3.5mA
- Features :
- Ingress Protection :
- IP66, IP67
- Lamp Color :
- Amber
- Lens Color :
- Amber
- Lens Size :
- Lens Style :
- Round with Flat Top
- Lens Transparency :
- Millicandela Rating :
- 2000mcd
- Panel Cutout Dimensions :
- 0.88" (22.23mm)
- Panel Cutout Shape :
- Round
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AC/DC
- Termination Style :
- Quick Connect
- Type :
- LED
- Viewing Angle :
- Voltage :
- 110V ~ 130V