XE164GM24F80LAAFXUMA1
Manufacturer Part Number:
XE164GM24F80LAAFXUMA1
Part of Description:
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 100LQFP
Connectivity :
CANbus, EBI/EMI, I²C, LINbus, SPI, SSC, UART/USART, USI
Data Converters :
A/D 11x10b
Number of I/O :
76
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
100-LQFP Exposed Pad
Peripherals :
I²S, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
192KB (192K x 8)
RAM Size :
24K x 8
Speed :
80MHz
Supplier Device Package :
PG-LQFP-100-8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 5.5V