OA180APL-11-1TB1868
Manufacturer Part Number:
OA180APL-11-1TB1868
Manufacturer/Brand:
Orion Fans
Part of Description:
FAN 115AC 180X180X65MM IP68 TERM
Stock Condition:
6
Manufacturer :
Orion Fans
Product Category :
AC Fans
Air Flow :
400.0 CFM (11.20m³/min)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV, UR
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Thermal Overload Protector (TOP)
Ingress Protection :
IP68 - Dust Tight, Waterproof
Noise :
65.0dB
Operating Temperature :
-22 ~ 176°F (-30 ~ 80°C)
Power (Watts) :
80.0W
Product Status :
Active
RPM :
3250 RPM
Size / Dimension :
Square - 180mm L x 180mm H
Static Pressure :
0.800 in H2O (199.3 Pa)
Termination :
2 Terminals
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
4 lbs (1.8 kg)
Width :
65.00mm