Q14P3CXXHG110E
Manufacturer Part Number:
Q14P3CXXHG110E
Part of Description:
LED PMI PROMINENT 110VAC GREEN
Current :
6mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
10.00mm Dia
Millicandela Rating :
2200mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.55" (13.97mm)
Ratings :
AC
Termination Style :
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Voltage :
110V