Q8F3CXXHR110E
Manufacturer Part Number:
Q8F3CXXHR110E
Part of Description:
LED PMI FLUSH 110VAC RED
Current :
6mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Lens Style :
Round with Flat Top
Millicandela Rating :
980mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (7.87mm)
Product Status :
Active
Ratings :
AC
Termination Style :
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Viewing Angle :
100°
Voltage :
110V