WMX50D-8A1-2F1-610-N-01-H
Manufacturer Part Number:
WMX50D-8A1-2F1-610-N-01-H
Manufacturer/Brand:
WITHWAVE CO LTD
Part of Description:
High Speed MultiCoax Cable Assem
Stock Condition:
2
Manufacturer :
WITHWAVE CO LTD
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
2nd Connector :
2.4mm Jack
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Female
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
0.047" Flexible Cable
Color :
Blue
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
50 GHz
Ingress Protection :
Length :
24.02" (610.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Overall Impedance :
50 Ohms