Q14P3BZZRYG24E
Manufacturer Part Number:
Q14P3BZZRYG24E
Part of Description:
LED PMI PROMINENT GRN/RED/YLW
Current :
20mA Green, 20mA Red, 20mA Yellow
Lamp Color :
Green, Red, Yellow
Lens Color :
Lens Size :
10.00mm Dia
Millicandela Rating :
50mcd Green, 80mcd Red, 50mcd Yellow
Panel Cutout Dimensions :
0.55" (13.97mm)
Ratings :
DC
Termination Style :
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Voltage :
24V Green, 24V Red, 24V Yellow