Q14F1BXXB12E
Manufacturer Part Number:
Q14F1BXXB12E
Manufacturer/Brand:
APEM Inc.
Part of Description:
INDICATOR 12V 14MM FLUSH BLUE
Manufacturer :
APEM Inc.
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Blue
Lens Color :
Blue
Lens Size :
10.00mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
100mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.55" (13.97mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
DC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
100°
Voltage :
12V