SF11592A-1092HST.GN
Manufacturer Part Number:
SF11592A-1092HST.GN
Part of Description:
FAN AXIAL 92X25MM 115VAC
Stock Condition:
1,516
Air Flow :
36.0 CFM (1.01m³/min)
Approval Agency :
CE, CUR, TUV, UL
Bearing Type :
Sleeve
Noise :
39.0dB(A)
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
12.00W
Product Status :
Active
RPM :
2750 RPM
Size / Dimension :
Square - 91.5mm L x 91.5mm H
Static Pressure :
0.180 in H2O (44.8 Pa)
Termination :
2 Terminals
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
0.617 lb (280.00 g)
Width :
25.50mm