Q14P1CXXHW02E
Manufacturer Part Number:
Q14P1CXXHW02E
Part of Description:
14MM PRMNT CHRM HYPR WHT 2VDC
Stock Condition:
9
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
White
Lens Color :
White
Panel Cutout Dimensions :
0.55" (13.97mm)
Product Status :
Active
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage :
2V