Q16P1BZZRYG24E
Manufacturer Part Number:
Q16P1BZZRYG24E
Part of Description:
INDICATOR 24V 16MM PROM R/Y/G
Current :
20mA Green, 20mA Red, 20mA Yellow
Lamp Color :
Green, Red, Yellow
Lens Color :
Lens Size :
10.00mm Dia
Millicandela Rating :
50mcd Green, 80mcd Red, 50mcd Yellow
Panel Cutout Dimensions :
0.63" (16.00mm)
Ratings :
DC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage :
24V Green, 24V Red, 24V Yellow