41-NKA12H-CAO
Manufacturer Part Number:
41-NKA12H-CAO
Part of Description:
PMI .250" LED 12V TAB CLEAR AMBE
Current :
20mA
Lamp Color :
Amber
Lens Color :
Amber
Lens Size :
7.11mm Dia
Millicandela Rating :
3600mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Ratings :
DC
Viewing Angle :
15°
Voltage :
12V