CL-1-2004-9911-I
Manufacturer Part Number:
CL-1-2004-9911-I
Manufacturer/Brand:
Visual Communications Company, LLC
Part of Description:
LED INDICATOR, IP67 SEALED AND V
Manufacturer :
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Blue
Lens Color :
Lens Size :
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
400mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.551" (14.00mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
DC
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
20°
Voltage :
24V