Q14P1BXXHR24E
Manufacturer Part Number:
Q14P1BXXHR24E
Part of Description:
PROM HYRED 12VAC IP67
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Millicandela Rating :
2800mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.55" (14.00mm)
Product Status :
Active
Ratings :
DC
Termination Style :
Solder Lug
Voltage :
24V