Q12P1CXXY24E
Manufacturer Part Number:
Q12P1CXXY24E
Part of Description:
INDICATOR 24V 12MM PROMINENT YEL
Stock Condition:
19
Current :
20mA
Lamp Color :
Yellow
Lens Color :
Yellow
Lens Size :
8.00mm Dia
Millicandela Rating :
50mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.47" (11.94mm)
Ratings :
DC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage :
24V