QH22L28RGC
Manufacturer Part Number:
QH22L28RGC
Manufacturer/Brand:
APEM Inc.
Part of Description:
22MM L/HALO BLACK BODY TINTED LE
Manufacturer :
APEM Inc.
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
4.2 ~ 20mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Red/Green
Lens Color :
Clear
Lens Size :
55.00mm Dia
Lens Style :
Ring with Domed Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.866" (22.00mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
DC
Termination Style :
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
12V ~ 26.4V