FL1P-12NJ-1-Y2V
Manufacturer Part Number:
FL1P-12NJ-1-Y2V
Part of Description:
LED YEL 12MM NUT 2VAC/DC STK
Current :
20mA
Lamp Color :
Yellow
Lens Color :
Yellow
Lens Size :
11.60mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
1000 ~ 1500mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.47" (12.00mm)
Termination Style :
Solder Lug
Viewing Angle :
35°
Voltage :
2V