PIC24FJ32GA002T-I/SO
Manufacturer Part Number:
PIC24FJ32GA002T-I/SO
Part of Description:
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28SOIC
Connectivity :
I²C, PMP, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 10x10b
Number of I/O :
21
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Product Status :
Obsolete
RAM Size :
8K x 8
Speed :
32MHz
Supplier Device Package :
28-SOIC
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2V ~ 3.6V