FL1P-12QW-1-R2V
Manufacturer Part Number:
FL1P-12QW-1-R2V
Part of Description:
LED RED 12MM SNAP 2VAC/DC STK
Stock Condition:
4
Current :
20mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
14.20mm Dia
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
1000 ~ 1500mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.47" (12.00mm)
Termination Style :
Wire Leads - 7.3" (185.42mm)
Viewing Angle :
35°
Voltage :
2V