1092QM1-125VAC
Manufacturer Part Number:
1092QM1-125VAC
Part of Description:
LED PANEL INDICATOR RED 125V
Stock Condition:
25
Current :
25mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
13000mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.50" (12.70mm)
Ratings :
AC
Termination Style :
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Voltage :
125V