PM5R3-BCW12.0CC
Manufacturer Part Number:
PM5R3-BCW12.0CC
Part of Description:
INDICATOR LED GREEN/RED PNL MNT
Stock Condition:
15
Current :
30mA Green, 30mA Red
Lamp Color :
Green, Red
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Product Status :
Active
Termination Style :
Wire Leads - 12" (304.80mm)
Voltage :
2.1V Green, 2V Red