FL1M-12SW-1-G24V
Manufacturer Part Number:
FL1M-12SW-1-G24V
Part of Description:
LED GRN 12MM NUT 24VAC/DC STK
Current :
20mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
8000 ~ 10000mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.47" (12.00mm)
Termination Style :
Wire Leads - 7.3" (185.42mm)
Viewing Angle :
180°
Voltage :
24V