1092QM5-12V
Manufacturer Part Number:
1092QM5-12V
Part of Description:
LED PMI, GREEN, SMALL DOME, 12V
Stock Condition:
10
Current :
25mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
12000mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.50" (12.70mm)
Ratings :
DC
Termination Style :
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Voltage :
12V