FL1P-10NW-1-G24V
Manufacturer Part Number:
FL1P-10NW-1-G24V
Manufacturer/Brand:
Mallory Sonalert Products
Part of Description:
LED GRN 10MM NUT 24VAC/DC STK
Stock Condition:
9
Manufacturer :
Mallory Sonalert Products
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP50
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
19.40mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
8000 ~ 10000mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.394" (10.00mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
AC/DC
Termination Style :
Wire Leads - 7.3" (185.42mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
60°
Voltage :
24V