FL1M-6CJ-1-Y12V
Manufacturer Part Number:
FL1M-6CJ-1-Y12V
Manufacturer/Brand:
Mallory Sonalert Products
Part of Description:
LED YEL 6MM NUT 12VDC STK
Manufacturer :
Mallory Sonalert Products
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP65
Lamp Color :
Yellow
Lens Color :
Yellow
Lens Size :
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
1000 ~ 1500mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.24" (6.00mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
DC
Termination Style :
PC Pin
Type :
LED
Viewing Angle :
35°
Voltage :
12V