IEC-TO-220V-18
- Manufacturer Part Number:
- IEC-TO-220V-18
- Manufacturer/Brand:
- Essentra Components
- Part of Description:
- INSULATOR RECT TO220 0.220"
- Manufacturer :
- Essentra Components
- Product Category :
- Component Insulators, Mounts, Spacers
- Color :
- Black
- Diameter - Inside :
- Diameter - Outside :
- Features :
- Height :
- 0.220" (5.59mm)
- Length :
- 0.480" (12.19mm)
- Material :
- Nylon, Glass Filled
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Rectangular
- Type :
- Insulator
- Usage :
- TO-220
- Width :
- 0.690" (17.53mm)