FL1M-12CJ-1-Y110V
Manufacturer Part Number:
FL1M-12CJ-1-Y110V
Part of Description:
LED YEL 12MM NUT 110VAC/DC STK
Current :
20mA
Lamp Color :
Yellow
Lens Color :
Yellow
Lens Size :
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
1000 ~ 1500mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.47" (12.00mm)
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Viewing Angle :
150°
Voltage :
110V