FL1M-12CJ-1-G110V
Manufacturer Part Number:
FL1M-12CJ-1-G110V
Manufacturer/Brand:
Mallory Sonalert Products
Part of Description:
LED GRN 12MM NUT 110VAC/DC STK
Stock Condition:
1
Manufacturer :
Mallory Sonalert Products
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP65
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
8000 ~ 10000mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.47" (12.00mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
AC/DC
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
150°
Voltage :
110V