FL1M-12FW-1-Y12V
Manufacturer Part Number:
FL1M-12FW-1-Y12V
Part of Description:
LED YEL 12MM NUT 12VAC/DC STK
Stock Condition:
13
Current :
20mA
Lamp Color :
Yellow
Lens Color :
Yellow
Lens Size :
14.30mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
1000 ~ 1500mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.47" (12.00mm)
Termination Style :
Wire Leads - 7.3" (185.42mm)
Viewing Angle :
150°
Voltage :
12V