91W-NWR12H-CRO
Manufacturer Part Number:
91W-NWR12H-CRO
Part of Description:
PMI LED .290" HI-HAT RED
Current :
20mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Millicandela Rating :
2800mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.29" (7.37mm)
Product Status :
Active
Ratings :
DC
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Voltage :
12V