FL1P-8QW-1-Y12V
Manufacturer Part Number:
FL1P-8QW-1-Y12V
Part of Description:
LED YEL 8MM SNAP 12VAC/DC STK
Current :
15mA
Lamp Color :
Yellow
Lens Color :
Yellow
Lens Size :
9.10mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (8.00mm)
Termination Style :
Wire Leads - 7.3" (185.42mm)
Voltage :
12V