CNX722C600120W
Manufacturer Part Number:
CNX722C600120W
Part of Description:
LED PNL INDICATOR BLUE 120V IP67
Stock Condition:
24
Current :
8mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Blue
Lens Color :
Blue
Lens Size :
25.60mm Dia
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
67mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.91" (23.11mm)
Product Status :
Active
Ratings :
AC
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Voltage :
120V