FL1M-12SJ-1-G12V
Manufacturer Part Number:
FL1M-12SJ-1-G12V
Part of Description:
LED GRN 12MM NUT 12VAC/DC STK
Stock Condition:
19
Current :
20mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
8000 ~ 10000mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.47" (12.00mm)
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Viewing Angle :
180°
Voltage :
12V