T30GXXPQPMA
Manufacturer Part Number:
T30GXXPQPMA
Manufacturer/Brand:
Banner Engineering
Part of Description:
T30 SERIES EZ-LIGHT: 1-COLOR GEN
Stock Condition:
5
Manufacturer :
Banner Engineering
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
40mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Lens Size :
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
1.18" (30.00mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Obsolete
Ratings :
DC
Termination Style :
Wire Leads
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
10V ~ 30V