41W-NKA28H-CAO
Manufacturer Part Number:
41W-NKA28H-CAO
Part of Description:
PMI .250" LED 28V WIRE CLEAR AMB
Stock Condition:
97
Current :
16.5mA
Lamp Color :
Amber
Lens Color :
Amber
Lens Size :
7.11mm Dia
Millicandela Rating :
3600mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Ratings :
DC
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Voltage :
28V